Elgsena jogos studijoje

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
 1. Tyla ir ramybė

Sporto klube plepėti su draugu ar treneriu yra įprasta, tačiau jogos studijoje stengiamasi išlaikyti ramią ir tylią aplinką, tinkamą nusiraminimui, atsipalaidavimui. Jogos studijoje reiktų elgtis ramiai, bendrauti tyliai ir tik koridoriuje. Salė – jūsų nusiraminimo ir praktikos vieta.

 

 1. Nesinaudokite telefonu

Kalbėjimas telefonu, žinučių rašinėjimas, telefono tikrinimas ir naršymas jame – visa tai nėra sveikintina jogos studijoje. Geriausia bus, jei paliksite savo telefoną išjungtu garsu ir be vibro režimo spintelėje. Jeigu Jums jo labai reikia praktikos metu, būtinai išjunkite garsą ir padėkite nuošaliau. Po užsiėmimo žinutes skaitykite išėję iš salės.

 

 1. Neprisineškite daiktų į salę

Nesineškite savo asmeninių daiktų į salę, kur vyks užsiėmimas. Palikite daiktus spintelėse persirengimo kambariuose. Vandens buteliukai, jogos kilimėlių krepšiai ir rankinės užgriozdina salę, be to, kai kurie jų gali turėti nemalonų kvapą (maisto, rūkalų ir pan.)

 

 1. Avalynė nereikalinga

Jogos studijos yra ne sporto klubai. Savo batus nusiaukite koridoriuje, o sportinės avalynės jogos užsiėmimams Jums nereikės.

 

 1. Nelipkite ant kitų žmonių kilimėlių

Lipti ant kito asmens kilimėlio, net ir basomis yra nepagarbu. Tai gali daryti tik mokytojas ar instruktorius, kai prieina jums padėti. Tad, jeigu Jums reikia išeiti ar nueiti pasiimti pagalbines priemones, eikite tarpeliais tarp kilimėlių.

 

 1. Švara

Daugelis jogą praktikuojančių nori nusiprausti po užsiėmimo, ypač po karštos jogos. Tačiau turėkite omenyje, kad Jūs prakaituojate užsiėmimo metu, prie Jūsų liečiasi instruktorius ar mokytojas kai nori padėti Jums kokioje nors padėtyje. Apsirenkite švariais drabužiais kiekvienam užsiėmimui, apsiprauskite lengvai (bent pažastis, pėdas) prieš užsiėmimą. Nepamirškite ir savo kilimėlio – nuvalykite jį po kiekvienos savo praktikos tam skirtu valikliu (tik ne salėje). Visiems susirinkusiems salėje bus nuo to tik maloniau.

 

 1. Nevėluokite

Yra studijų, kurios prasidėjus jogos užsiėmimui užrakina duris. Tačiau dauguma studijų nesiima tokios drastiškos tvarkos. Turite suprasti, kad vėluodami jūs trikdote visą klasę – visi jau būna nusiraminę ir pasiruošę, susikaupę užsiėmimui. Atvykite likus 5-10 minučių iki užsiėmimo pradžios, spėsite pasitiesti kilimėlį, pasiruošti papildomas priemones ir nusiraminti prieš praktiką.

 

 1. Neišeikite per anksti

Durų varstymas kol visi guli Savasana padėtyje (baigiamoji padėtis, kai visi po praktikos pailsi ir paguli tyloje) taip pat trikdo klasę. Suprantama, kad kartais Jums reikia skubėti į susitikimą ar skubėti pasiimti vaikų. Idealiausia, jeigu jūs planuodami savo dienotvarkę nesutarsite dėl susitikimų iš karto po užsiėmimo. Jeigu, vis tik, neturite kitos išeities, įspėkite mokytoją iš anksto (nes kiek keista išeiti neįspėjus) ir pagulėkite savo greitoje Savasana padėtyje kol kiti dar atlieka kitas padėtis arba išeikite prieš visiems sugulant į ją. Vyniokite savo kilimėlį išėję į koridorių, o ne salėje. Jeigu pasijutote blogai, jaučiate, kad negalite tęsti užsiėmimo ir norite išeiti anksčiau, susipakuokite tyliai ir asmeniškai mokytojui pasisakykite, kodėl išeinate.

 

 1. Dalinkitės erdve

Kai kurios studijos grindis pažymi, kur reikia pasitiesti kilimėlį. Tačiau daugumoje studijų praktikuojantys patys pasitiesia kilimėlius ir dalinasi erdve. Pasitiesdami kilimėlį pagalvokite ir apie kitus. Nenustebkite, jeigu būsite paprašyti paslinkti kilimėlį, pristumti arčiau kito.

 

 1. Netriukšmaukite praktikoje

Kai Jums nepavyksta atlikti kokios nors padėties, ar iškilo klausimas, susijęs su ja, nešaukite per visą salę mokytojui, nebūtina visiems girdėti ir žinoti, kas jums nutiko. Parodykite mokytojui ženklą, kad Jums reikia pagalbos. Mokytojas priėjęs ir išklausęs gali parodyti padėties modifikaciją, adaptaciją.

 

 1. Palikite savo ego už durų

Jeigu jums patinka stiprios ir intensyvios treniruotės, lydimos šūkavimų, aimanavimų, įtampos ir iššokusių venų, jogos studija yra ne ta vieta.  Čia ne vieta savo kūno, gebėjimų ir jėgos pasirodymams ar varžymuisi. Čia žmonės susirenka dėl savęs, ne dėl kitų.

Venkite studijoje bendrauti neigiamomis temomis, skųstis, reikšti pasipiktinimą kuo nors, skleisti paskalas. Tai darbovietės virtuvėlės, rūkymo vietų ar pokalbių prie vandens aparato temos.

Būkite malonūs, švelnūs ir pagarbūs bendraudami.

 

 1. Grąžinkite priemones į vietą

Jeigu naudojatės studijos pagalbinėmis priemonėmis – blokais, diržais, studijos kilimėliais – po praktikos padėkite juos atgal į vietą. Palikite salę tokią pat švarią, į kokią atėjote. Gerbkite kitus, po jūsų praktikuosiančius studentus.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.